1 Urodziny Muzeum Tatuażu 29.06.2013 start godzina 16:00

Opublikowano w Wystawy

Muzeum Tatuażu zaprasza 29 czerwca na swoje pierwsze urodziny. Start imprezy godzina 16:00.
Główną atrakcją urodzin będzie, wykład Tomasza Madeja „Renesans tatuażu etnicznego”

1 Urodziny Muzeum Tatuażu

Tomasz Madej jest pracownikiem warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku i autorem bloga poświęconego tatuażowi etnicznemu. Prelekcja będzie dotyczyła renesansu tatuażu etnicznego w Europie. Tematem przewodnim będą „wzory cielesności”, gdzie pigment przeważnie wprowadzany jest pod skórę za pomocą tradycyjnych metod, a tatuaże inspirowane są motywami pochodzącymi ze społeczności etnicznych, bądź sięgają do bogatej symboliki buddyjskiej. Prezentację Tomasz zilustruję bogatym materiałem fotograficznym. Uczestnicy spotkania będą mogli zobaczyć na materiale filmowym, jak wyglądają pierwotne techniki wykorzystywane przez współczesnych twórców, np.: hand-tapping, inuickie wyszywanie skóry, meksykańskie scarri-tattoo, czy handpoking. Przywiezie również część obiektów ze swojej prywatnej kolekcji.

Specjalnie na urodziny Muzeum Tatuażu Tomasz Madej przywiezie ze sobą zestaw do tatuowania z Mentawai, wykonany przez szamanów - Amana Lau Lau oraz Amana Paudzia.
Na zdjęciach proces tatuowania z Mentawai oraz wykonywania narzędzi do tatuowania.

Proces tatuowania z Mentawai oraz wykonywania narzędzi do tatuowania

www.facebook.com/ethnictattoo
 www.tatuazetniczny.blogspot.com