Polskie Muzeum Tatuażu weźmie „czynny” udział we Wrocławskim Tattoo Konwencie!

Opublikowano w Wystawy

Na konwencji Piotr Wojciechowski opowie o ciekawej historii organizowania konwencji tatuażu na świecie a jego muzeum zilustruje tą opowieść interesującymi eksponatami.

Wykład ma za zadanie przybliżyć rozwój postrzegania wytatuowanych osobników przez społeczeństwo na przestrzeni dziejów, na przykładzie przejścia od publicznych pokazów jednostek wytatuowanych, na rzecz publicznych spotkań rzesz grup ludzi wytatuowanych. Dzięki wykładowi słuchacze będą mogli lepiej zrozumieć genezę potrzeby publicznych spotkań ludzi wytatuowanych kiedyś, jak i obecnie.
Wykład Piotra Wojciechowskiego odbędzie się drugiego dnia imprezy o godzinie 12.00 na scenie głównej a wystawa będzie prezentowana przez dwa dni imprezy.

Tradycja spotka ludzi wytatuowanych w japoskiej ani publicznej artyku prasowy z Look Mag. No. 7 1937 r.

Spotkania Bristol Tattoo Club artyku prasowy z Picture Scope vol. 3 No. 1 Magfab Publ. Corp. 1954 r.

Fotos z filmu przedstawiajcy wytatuowanych uczestnikw wita buddyjskiego. Bob Brooks Tattoo 20th Century Fox 1981 r.

Plakat wykładu