Zapisane na skórze

Wspólnie przy współpracy dwóch śląskich muzeów, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz Muzeum Tatuażu z Gliwic, 11 kwietnia odbędzie się niesamowita wystawa, w całości poświęcona tematowi tatuażu i jego historii.

Wystawa ma ambicje przybliżyć niezwykle interesującą historię zjawiska tatuowania na świecie oraz zaprezentować wysoki poziom artystyczny, jaki tatuaż osiągnął obecnie. Muzeum Tatuażu z Gliwic udostępni swoje eksponaty i zilustruje kulturowe bogactwo oraz etniczne piękno tej prastarej metody zdobienia ciała, a zaproszone do współpracy śląskie studia tatuażu udowodnią, że tatuaż współczesny naprawdę jest sztuką.

Zaproszone do współpracy studia: D3XS Tattoo Orchestra z Gliwic, Speak in Color z Wodzisławia Śląskiego, Ink-Ognito Tattoo z Rybnika, Spider Tattoo z Gliwic, Kamuflaż Tattoo z Jastrzębia-Zdroju oraz Art-Line z Rybnika.

Zapraszamy serdecznie!