Muzeum Tatuażu bierze udział w 7 ArtNocy

Program 7 ArtNocy (7 czerwca 2014)

7 ArtNoc - gliwicka noc otwartych galerii 7 czerwca 2014

 

GALERIA ART-STUDIOul. Kaczyniec 26
10:00 – 22:00 wystawa malarstwa Rafała Jacorzyńskiego

GALERIA SMS – SALON MŁODEJ SZTUKI, ul. Kaczyniec obok nr-u 17
16:00 – 22:00 Anna Dahlhaus: „Struktury Islandii” wystawa fotografii młodej polskiej fotografki 

zamieszkałej w Niemczech z jej licznych pobytów na tej wyspie

16:00 – 19:00 warsztaty dla młodzieży i dorosłych: „Nastroje” - wokół tkaniny – collage, 

prowadzenie: Urszula Tatrzańska (zapisy tel. 502 232 208)

GALERIA BRAMAul. Krótka 1-3
19:00 – 22:00 wystawa Inne / Others Anna Brudzińska, Katarzyna Cupiał, 

Magdalena Kwapisz-Grabowska /malarstwo

19:00 autorskie oprowadzanie po wystawie
20:00 wernisaż wystawy

SKLEPIK Z MARZENIAMI, ul. Górnych Wałów 13
15:00 – 19:00 wystawa fotograficzna oraz ekspozycja rękodzieła i prac ceramicznych

STOWARZYSZENIE FORUM CERAMIKÓW. PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI 

ORAZ CuG – GALERIA GARAŻOWA, ul. Ziemowita 1
Nowoczesne Technologie w projektowaniu polskiej rakiety na Marsa:
14:00 techniki fotografii archaicznej / Arnau Vidal, wykład + ćwiczenia praktyczne z użyciem 

ceramicznej camery obscury
16:00 pokaz Szkła Palnikowego / Katarzyna Harasym
17:00 prototypowanie i odlewnictwo / Angela Stojczew związana z Politechniką Śląską
18:00 nowoczesne technologie drukowania / Dr. inż. Tomasz Czyszpak 

związany z Parkiem Technologicznym
19:00 techniki animacji 3D / Łukasz Kosmala
20:00 prezentacja Rakiety / Uroczyste otwarcie wystawy / wernisaż
21:00 koncert / DJ Julo & Blenderowy Bar / chillout w ogrodzie pracowni


PRACOWNIA HAFTU I RĘKODZIEŁA BAUBISA, ul. Grodowa 1a
16:00 – 22:00 wystawa prac pracowni haftu BAUBISA, 

wystawa ceramiki i wikliny papierowej Anny Krzemień


PRACOWNIA MALARSTWA NA JEDWABIU, ul. Grodowa 1a
16:00 – 22:00 prezentacja prac ręcznie malowanych na jedwabiu. 

Obrazy, tkaniny, szale, apaszki, miniatury
16:00 pokaz malowania na jedwabiu
17:00 warsztaty malowania miniatury (zapisy tel. 502 162 408)

STACJA ARTYSTYCZNA RYNEKRynek 4-5
16:00 - ... wystawa malarstwa olejnego Anny Zdrzyłowskiej pt. Impresje
16:00 wernisaż wystawy
12:00 kreatywne zabawy plastyczne. Sobotni wypoczynek artystyczny dla dzieciaków i rodziców!
21:30 multimedialny pokaz wyświetlany na płycie gliwickiego Rynku - Impression performance / 

marsalla & visual artists - Milena Kowalska - animacja obrazu oraz Marta Sonsalla - muzyka na żywo oraz improwizacje głosem. Przedstawienie, w którym aktorami są muzyka i obraz


„IMIS” DZIEWIARSTWO ARTYSTYCZNE ILONA MISIAK gościnnie na Rynku
14:00 – 17:00 warsztaty dziewiarskie, m. in. recycling w szafie, sposoby łączenia włóczki 

z innymi materiałami, technika cerowania artystycznego, Czekoladowe Spotkania Robótkowe
18:00 – 18:30 pokaz dzianin przeplatany poezją miłosną w wykonaniu aktorki 

Teatru Wyspiańskiego Anny Wesołowskiej


CENTRUM ORGANIZACJI KULTURALNYCH, GCOPul. Studzienna 6

Grupa Plastyczna Faun
16:00 – 22:00 wystawa prac członków grupy, "Poznaj Fauna", spotkania z artystami 

o malarskim hobby, rozmowy o inspiracjach i twórczych poszukiwaniach. 

Historia i obecna działalność grupy.malowanie obrazu wspólnie z odwiedzającymi

Związek Polskich Artystów Plastyków
16:00 – 22:00 wystawa tkaniny artystycznej Natalii Babicz-Bereźnickiej z Sopotu

20:00 spotkanie z batikiem - prelekcja i prezentacja prac Heleny Szuby i jej uczniów

Centrum Inicjatyw Społecznych
17:00 warsztaty MAKULATUR - ART (zapisy tel. 32 775 20 53, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ESTA, ul. Raciborska 8
16:00 – 22:00 wystawa Włodzimierza Pawlaka – Notatki o sztuce
19:00 wernisaż wystawy

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE „+ i KAWA” PRZY WYDZIALE ARCHITEKTURY
POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, ul. Marcina Strzody 10
16:00 – 22:00 wystawa architektonicznych i graficznych prac projektowych – autorskich: 

Karolina Chodura - studentka WA PLŚ
16:00 – 22:00 wystawa architektonicznych prac projektowych – autorskich: 

Arch. Adam Myczkowski – Absolwent WA PŚL. W Gliwicach
16:00 – 22:00 warsztaty edukacji architektonicznej dla dzieci i rodziców (od 3 lat) 

zabawy edukacyjne: kolorowanki najbardziej znanych budynków architektonicznych, 

„połącz punkty”, „architektoniczne tatuaże”, „miernik gustu”, malowanie rąk i twarzy

GALERIA ELVIS, ul. Plebańska 10
10:00 - 23:00 wystawa Generation, prace Heleny i Katarzyny Zakliczyńskich
18:00 - 19:00 warsztaty z monotypii
19:30 wernisaż wystawy Generation
20:00 - 21:00 warsztaty z monotypii
10:00 - 23:00 wystawa oryginalnych plansz z komiksu "Benek Dampc i skarb piratów"
17:00 spotkanie z rysownikiem Grzegorzem Pawlakiem

PRACOWNIA DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH I PROJEKTOWYCHul. Karola Miarki 11, 

wejście od ul. Malinowskiego
16:00 – 22:00 prezentacja prac uczestników kursów, zajęć i warsztatów prowadzonych

w Pracowni
16:00 – 17:00 miniwykład i artystyczne warsztaty dla dzieci (od 6 lat): 

„Pytania i odpowiedzi”
17:30 – 19:00 miniwykład i warsztaty projektowe dla młodzieży (od 13 lat) i dorosłych: 

„Kompozycja modularna”

19:30 – 21:00 miniwykład i warsztaty rysunkowe dla młodzieży (od 13 lat) i dorosłych: 

„Światło i cień – techniki rysunkowe”
(zapisy na wszystkie warsztaty:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

KLUB I RESTAURACJA 4 ART, ul. Józefa Wieczorka 22
15:00 - 22:00 międzynarodowa interdyscyplinarna wystawa współczesnej sztuki erotycznej 

pt. „Niepohamowanie 1” (wstęp +18). 85 artystów z Czech, Niemiec i Polski: 

malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, fotografia, poezja, literatura.

MUZEUM TATUAŻU, ul. Krupnicza 16
12:00 – 23:00 zwiedzanie muzeum oraz współczesnego studia tatuażu
12:00 rozpoczęcie pokazu ręcznego tatuowania metodą japońską. 

Piotr Wojciechowski, właściciel muzeum i tatuator, wykona tatuaż za pomocą
narzędzia z bambusową rączką z Japonii, zwanego hari!
18:00 zakończenie pokazu i prezentacja wykonanego dzieła

GALERIA PERSPEKTYWA, Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, ul. Bojkowska 37
16:00 – 21:00 wystawa prac dyplomowych studentów roku akademickiego 2013/2014

GALERIA OKIENNICAul. Basztowa 2 (wraz z oficyną)
10:00 - 22:00 ekspozycja fotografów związanych z Galerią i Laboratorium

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURYul. Barlickiego 3
Cygańska ArtNoc w eMDeKu
16:00 – 20:00 warsztaty muzyczne, taneczne i plastyczne 

m.in. malowanie chust cygańskich, robienie laleczek, decoupage
17:00 – 19:00 pokaz filmów dokumentalnych
19:00 zatrzymać w pamięci - wernisaż grafiki Izabeli Niewiadomskiej
20:00 wernisaż wystawy fotograficznej grupy Aczkolwiek pod kierunkiem Sebastiana Michałuszka
21:00 cygańskim taborem - korowód ulicami miasta
22:00 cygańska noc do świtu m.in. Pieśni Papuszy, muzykowanie, tańce i zabawy, wróżby, gawędy, pokaz cynowania patelni


BOul. Plebańska 5
12:00 - ... wystawa fotografii, Adrian Larisz, Śląsk. Miejsca i ludzie
18:00 - 20:00 spotkanie z autorem


COFFEINAul. Grodowa 18
10:00 – 23:00 projekt Metropolitanin - Mężczyźni z Węgla w fotografii Anny „Kowaloov” Kowalczyk pokazują, że Śląsk to źródło energii

18:00 – 20:00 spotkanie z autorem

10:00 – 23:00 wystawa wyrobów z tkaniny jutowej. JUCIAKI Damiana Wojnowskiego

20:00 – 22:00 spotkanie z autorem, prezentacja wyrobów


GALERIA SZTUKI UŻYTKOWEJ PORCELANA & DESIGNul. Dworcowa 40
16:00 – 22:00 prezentacja prac światowych designerów sztuki użytkowej, kolekcji porcelany 

Christiana Lacroixa, Marka Cecuły, Bartka Mejora oraz nowej marki porcelany - KAHLA
16:00 – 20:00 instalacja przed Salonem – otwarta Pracownia Artystyczna: 

malowanie i kalkomania na porcelanie oraz malarstwo sztalugowe na płótnie. 

Prowadzenie: gliwicka malarka Halina Matłosz przy współudziale uczniów 

z Liceum Plastycznego w Zabrzu (zapisy tel. 32 231 48 31)
16:00 – 20:00 Gliwiczanie malują TALERZ 2014 i OBRAZ 2014, 

każdy uczestnik dołoży swoją “kreskę” i “swoje pociągnięcie pędzlem”
16:00 – 19:00 muzyka w klimacie Paryskiego Montmartru
18:00 – 19:00 wykład "Porcelana & Design" Anna Mackiewicz
19:00 – 20:00 koncert na 3 Akordeony zespołu "SYMETRIO" w składzie:
Marcin Jabłoński, Adam Potera, Krystian Saciłowski
20:00 – 22:00 muzyka w klimacie Paryskiego Montmartru

STOWARZYSZENIE ANIMATORÓW WSZECHSTRONNEGO ROZWOJU MŁODZIEŻY

ul. Barlickiego 3
16:00 – 22:00 (ul. Barlickiego 3) warsztaty: z malarstwa na szkle, z rzeźby, fotograficzne, 

malowania na jedwabiu, wystawa prac z malarstwa, grafiki i fotografii
16:00 – 22:00 (Stara Fabryka Drutu) wystawa prac dyplomowych - malarstwo, grafika i fotografia

GALERIA MELINAul. Częstochowska 16
15:00 – ... wystawa prac artystów wyróżnionych podczas gliwickiego przeglądu artystycznego
15:00 – 17:00 warsztaty decoupage (zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

wydarzenie towarzyszące
KINO AMOK, ul. Dolnych Wałów 3
18:00 Vermeer i muzyka: sztuka miłości i czasu wolnego. 

Relacja z wystawy National Gallery w Londynie - wstęp płatny!

ArtNoc na gliwickim Rynku  

12:00 - 18:00 m.in prezentacje gliwickich galerii, spotkania z artystami, warsztaty,

Konkurs dla zwiedzających

atrakcyjne nagrody! bony do zrealizowania w galeriach